6 weidera - Plan

     Prezentujemy dokładny plan ćwiczeń, które składają się na A6W. Pamiętaj, że tylko systematyczna i rzetelna praca może przynieść efekty jakich oczekujesz. Ćwiczenia wykonuj bardzo dokładnie według instrukcji, a w ten sposób efekty będą z tygodnia na tydzień coraz bardziej widoczne. Jeśli chcesz na bieżąco monitorować swoje postępy i zmiany rzeźby Twojego torsu to zrób zdjęcie przed rozpoczęciem treningów i w ten sposób będziesz mógł stopniowo porównywać bieżące efekty.

Ćwiczenie 1.
Połóż się na podłodze, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Podnoś nogi na zmianę, tak aby w kolanie i biodrze zachować kąt 90 stopni. Jednocześnie unieś barki, ale nie odrywając ciała od podłoża. Zachowaj pozycję na ok. 3 sekundy z maksymalnym napięciem wszystkich partii mięśni. Dla ułatwienia możesz objąć dłońmi kolana, ale nie przytrzymuj ich.

Ćwiczenie 2.
Ćwiczenie wykonuj tak samo jak ćwiczenie 1. z tą różnicą, że unieś nogi jednocześnie i również przytrzymaj pozycje na ok. 3. sekund.

Ćwiczenie 3.
Ćwiczenie wykonuj tak samo jak ćwiczenie 1., ale dłonie połóż splecione na karku, nie pomagaj sobie nimi w unoszeniu tułowia.

Ćwiczenie 4.
Ćwiczenie wykonuj tak samo jak ćwiczenie 2., ale dłonie połóż splecione na karku, nie pomagaj sobie nimi w unoszeniu tułowia.

Ćwiczenie 5.
Unieś część barkową ciała i zachowując najwyższe napięcie partii mięśni wykonuj nie przerwanie „nożyce”. Dłonie zachowaj splecione na karku.

Ćwiczenie 6.
Unieś część barkową tułowia oraz jednocześnie unieś wyprostowane nogi i przytrzymaj taką pozycję przez 3 sekundy. Ręce powinny dotykać kolan.

Top